İSTANBULCD KURUMSAL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ ...

İnternet Bilgisayar Yazılım San. ve Tic. Ltd. Şti.
( MedyaWorld - İstanbulCD ); 1997'den bugüne kadar ticari başlayan ilişkilerini , yıllar sürecek dostluklara dönüştürmeyi başarmıştır. Uzman kadrosu ve teknolojik yapılanması ile görsel ve işitsel reklamcılık konularında özgün alternatifler üreterek çözüm ortağınız olmayı hedeflemiş tecrübeli bir firmadır.


CD ve DVD TASARIM VE ÇOĞALTIM

Tüm ticari ilişkilerinizde basılı yayınlara alternatif olarak geliştirilen dijital tanıtım CD ve DVD’leri tasarımında ve her türlü CD ve DVD çoğaltımında İstanbulCD kendi bünyesindeki ekipmanlar ve uzman kadroyla sizi teknolojiye davet ediyor.

3D GÖRÜNTÜLEME

Video görüntülerinin yetersiz kaldığı noktada İstanbulCD size en uygun çözümü sunuyor. Artık bir buz dolabını dans ettirebilir ya da traş makinasından yapılmış bir uzay aracı ile dünyaya inebilirsiniz.

CD ve DVD Baskı

Pratik, ekonomik, işlevsel, ilgi çekici, taşıması ve saklaması kolay olan CD/DVD'nin üzerine sizin istediğiniz logo ya da çalışma basılacak ve sonrasında onlarca paketleme opsiyonu arasından sizin seçeceğiniz bir şekilde paketlenecektir. Kağıt ya da karton zarf, onlarca çeşit CD ya da DVD kutusu, PVC zarflar ve özel paketleme seçeneklerinden dilediğinizi seçebileceksiniz.

Günlük maksimum kapasite ile çalışabilen tesislerimizde, MedyaWorld ayrıcalığı ile eğitilmiş, tecrübeli personelimizin farklılığını, bizimle iletişim kurduğunuz ilk andan itibaren fark edecek, siparişlerinizi kısa sürede teslim alacaksınız.

CD ve DVD'lerin üzerine serigrafi yöntemi veya parlak kuşe fotoğraf baskı 4+1 renk (CMYK) olarak veya Pantone renklerde de baskı yapılmaktadır.
Film özellikleri şu şekildedir:

Serigrafi baskı veya digital teknolojisine sahip olan CD – DVD üzeri baskı makinesi ile CD – DVD üzerine 4+1 renk (CMYK) olarak veya Pantone renkler resim baskısı yapılır. Otomatik kontrol sistemi baskının düzgünlüğünü kontrol eder.

Serigraf Baskı

Serigraf, gözenekleri gözle görülmeyecek kadar ufak, ipek malzeme kullanılarak yapılan farklı bir baskı yöntemidir.Serigrafide kaliteyi yakalamak için kullanılan değişik yöntemler vardır :

* Baskıda kullanılan grafiklerin yoğunluğuna göre farklı ipek numaraları kullanılır.
* İpeğin her bir köşesi aynı orantıda, gergili olması gerekir.
* Baskıda kalite için, kullanılan malzemenin kaliteli olması gerekir.
* Serigrafide kullanılan kalıplarda baskı kalitesini etkiler. Kalıp ne kadar özenli hazırlanırsa, sonuç da ortaya çıkacak olan baskı kaliteside o kadar artacaktır.

STANDART CD ve DVD ÖLÇÜLERİ –GENEL BİLGİ

• CD (Audio CD, Video CD, CD-ROM) Ölçüleri :
Dış çap :120 mm. İç çap : 20 mm.

• Beyaz Zemin Baskı Alanı : (Ofset baskının altında zemin olarak beyaz zemin yerine metalize edilmiş yüzey kullanılabilir. Bu durumda lütfen filmleri teslim ederken bildirmeyi unutmayınız.)
Beyaz Zemin : Dış çap : 118 mm. İç çap : 20 mm.

TASARIMLARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER !!

CD ve DVD Yüzeyinin kağıt gibi beyaz olmamasından dolayı beyaz bir renk olarak dikkate alınmaz. Beyaz alanlar boşluk olarak düşünülür. Zeminde beyaz kullanılması istendiğinde öncelikle zemine beyaz rengin basılması gereklidir.

CD'nin zemini gümüş renginde olduğundan zemine beyaz basılmazsa istediğiniz renk birebir ayni olmayabilir.

Eğer tasarımda Gri tonlamalar varsa, bunun 4 renk üzerinde değil sadece siyah film çıkışı üzerinde yapılması gerekir.

Renk, mutlaka filmin üzerinde belirtilmelidir.

CD ve DVD'ler, kuşkusuz bazı konulara dikkat edilirse oldukça dayanıklı ve güvenilir bir veri depolama aygıtıdır. CD ve DVD'leri direkt olarak güneş altında bırakmamak, özen gösterilmesi gereken konuların başında geliyor. Bir diğer önemli konu da CD ve DVD 'lerin veri yazılan kısımlarına dokunmamak ya da sert cisimlerin temasını engellemek, dokunma sırasında oluşabilecek parmak izi çok önemli sorunlara yol açmasa da veri yüzeyinin sert bir cisimle ya da toz parçacıklarının sürtünmesiyle çizilmesi, okuma problemlerine yol açabilir. Gerçi koruma sırasında kullanılan elektronik ve mekanik bazı hata düzeltme yöntemleriyle problemler en aza indirilse de, aşırı yıpranmış CD ve DVD'lerde bu yöntemler işe yaramayabilir.

Her halükarda yıpranmış CD ve DVD'lerde okuma problemleriyle karşılaşırsanız önce yumuşak pamuklu bir bezle CD ve DVD yüzeyini silmeyi deneyin. İşe yaramazsa CD ve DVD temizleme kitlerinden birini satın alabilirsiniz. Ayrıca, temizleme için kullanacağınız deterjan türevi maddelerin CD ve DVD'ye zarar verebileceğini unutmayın. CD ve DVD'ler üzerine yazı yazarken de kurşun yada tükenmez kalem gibi sert uçlu kalemler kullanmayın. Keçe uçlu markör denilen kalemler bu iş için idealdir.

CD ve DVD'nin Yapısı Nasıldır, Nelerden Oluşur?

Verileri taşıyan, taşıyıcı kısmı oluşturan CD ve DVD'deki kalın tabakayı çoğu üretici Polikarbon'dan yapmaktadır. Bu taşıyıcı tabakanın üzerinde ise bilgilerin kaydedildiği kısım yer alır. Bilgilerin okunması sırasında lazer bu kısımdan yansır. Bilgilerin yazıldığı kısımdaki koruyucu bir kaplama sayesinde hassas kısım UV ışınlarından korunmuş olur. Ayrıca bu kaplama, CD'nin ön yüzünü de oluşturur. Veriler, 0.05 ile 0.1 mikrometre arasındaki CD yüzeyine çukur ve tümsekler olarak yazılır. DVD'lerde bu çukurların arasındaki mesafe 0.74 mm CD'lerde ise 1.6 mm' dur. Nanometre ile ölçülen bu çukurlara pit denir. Pitler arasındaki alana, yani tümsek kısımlara da land denilmektedir. Pit ve land'lerin yardımıyla iki dijital temel bilgi, 0 ve 1 oluşmaktadır. Bu iki değer, iki harften oluşan bir alfabeye benzemektedir. Bu girintiler ve çıkıntılar, sarmal bir şekilde tüm CD ve DVD'nin etrafında binlerce kez dönerek izler oluştururlar. Bu izler, okuyucu kafa ile takip edilir. Bunun için kafa okuma işlemi sırasında içten dışa ve dıştan içe doğru hareket ederek CD ve DVD'nin farklı bölümlerine erişir. Bilgisayarın CD ve DVD üzerindeki binlerce sarmalın içerisinde doğru bilgiye ulaşabilmesi için bu sarmalların başladığı yer olan Lead-in kısmında bir içerik listesi bulunur. Okuyucu kafa, CD ve DVD üzerinden geri yansıyan lazere göre CD ve DVD 'nin ilgili bölümündeki pit ve land'lerin ayrımına varır.

   
   
   

FİRMAMIZIN SİZLER İÇİN SUNDUĞU HİZMETLER :

Firmamızın Hizmet Verdiği Kategoriler;
İnteraktif  Cd Tasarımı,
Kurumsal Cd Dvd Çalışmaları
Boş Cd Dvd Toptan satış ve pazarlama,
Cd, Dvd, Blu-Ray, CD-RW,DVD-RW ve Mini Disk çeşitleri,
Master Cd – Cd Dvd hazırlıkları, Cd Dvd Çoğaltma ve Paketleme hizmetleri,
Cd Dvd Üst Baskı, Cd Sticker ” Cd Etiket “, Kutu Kartoneti, Cd Serigraf baskı hizmetleri,
Özel Cd Dvd Zarf ve Kutu Tasarımı,
Çoklu Kayıt araçları satışı Dublicator kurulumu, ACARD, CD-ROM, DVD-ROM, BLU-RAY Yazıcılar

İstanbulCD
Tel : 0212 222 08 71
Fax : 0212 222 08 41
cd@istanbulcd.com

 

 

©İnternet Bilgisayar Yazılım San. ve Tic. Ltd. Şti
©2002-2012
İstanbulCD
Tel : 0212 222 08 71
Fax : 0212 222 08 41
cd@istanbulcd.com  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ana Sayfa